wyciszony telefon

Jak zadzwonić na wyciszony telefon

Aby sprawdzić, czy telefon jest rzeczywiście wyciszony, należy najpierw zwrócić uwagę na ikonkę dźwięku na ekranie telefonu. W przypadku niektórych telefonów, np. iPhone’ów, po wciśnięciu przycisku regulacji głośności, ikona dźwięku na ekranie wyświetli się z paskiem przekreślającym, co oznacza, że telefon jest wyciszony. W innych przypadkach, taki jak telefony Samsunga, ikona dźwięku jest zaznaczona, co wskazuje na to, że telefon jest wyciszony. Można również spróbować zadzwonić na numer telefonu, aby sprawdzić, czy słychać dźwięk dzwonka. Jeśli nie słychać dzwonka, to może oznaczać, że telefon jest wyciszony.

Znajdź ikonkę dźwięku na ekranie telefonu i naciśnij na nią

Aby znaleźć ikonkę dźwięku na ekranie telefonu i nacisnąć na nią, należy najpierw odblokować ekran telefonu i przejść na pulpit główny. Następnie, zazwyczaj w dolnej części ekranu znajduje się pasek z ikonami aplikacji oraz narzędzi, w tym także ikonka dźwięku. Ikona ta zwykle wygląda jak głośniczek lub pasek z trzema poziomymi kreskami, reprezentującymi poziom głośności.

Można również spróbować przesunąć palcem po dolnej krawędzi ekranu w górę, aby otworzyć panel z dodatkowymi narzędziami, w tym regulacją głośności. Po znalezieniu ikonki dźwięku, należy na nią nacisnąć jednym lub dwoma palcami, w zależności od modelu telefonu, aby otworzyć menu regulacji głośności.

Podnieś poziom dźwięku do poziomu, który Ci odpowiada

Aby podnieść poziom dźwięku do poziomu, który Ci odpowiada, należy dotknąć ikonki dźwięku na ekranie telefonu i przesunąć suwak w górę, aż do osiągnięcia poziomu głośności, który jest dla Ciebie odpowiedni. Można również użyć przycisków regulacji głośności na bocznej lub górnej krawędzi telefonu, w zależności od modelu, aby podnieść poziom dźwięku.

W przypadku niektórych modeli telefonów, po podniesieniu poziomu dźwięku, pojawi się na ekranie komunikat informujący o tym, że głośność jest na maksymalnym poziomie i mogą być słyszalne szkodliwe dla słuchu dźwięki, w takim przypadku warto zmniejszyć poziom dźwięku o kilka kroków w dół.

Spróbuj zadzwonić na numer telefonu, który chcesz osiągnąć

Aby spróbować zadzwonić na numer telefonu, który chcesz osiągnąć, należy otworzyć aplikację telefonu na swoim urządzeniu, najczęściej ikona ta przedstawia słuchawkę lub zieloną ikonę z klawiaturą numeryczną, a następnie wpisać numer telefonu, który chcesz wybrać, używając klawiatury numerycznej. Po wpisaniu numeru, należy nacisnąć zielony przycisk “Wybierz” lub ikonkę słuchawki, aby rozpocząć połączenie.

Jeśli telefon jest wyciszony, to po naciśnięciu przycisku “Wybierz”, telefon nie będzie dzwonił, a ekran będzie wyświetlał informację o tym, że telefon jest wyciszony. W takim przypadku, należy podnieść poziom dźwięku lub wyłączyć tryb wyciszenia, aby można było wykonać połączenie.

Jeśli dźwięk dzwonka jest słyszalny, to znaczy, że telefon został odciszony i połączenie zostanie odebrane

Jeśli dzwięk dzwonka jest słyszalny, to oznacza, że telefon został odciszony i jest gotowy do odebrania połączenia. Gdy odbierzesz połączenie, na ekranie telefonu pojawi się informacja o tym, kto do Ciebie dzwoni. Aby odebrać połączenie, należy dotknąć przycisku “Odbierz” lub przesunąć zieloną ikonę słuchawki w prawo. Jeśli jednak dźwięk dzwonka nie jest słyszalny, to możliwe, że telefon jest wyciszony lub w trybie Nie przeszkadza, w takim przypadku, należy podnieść poziom głośności lub wyłączyć tryb Nie przeszkadza, aby odebrać połączenie.

Dlaczego mój iPhone nie dzwoni? Oto kilka możliwych rozwiązań.

Przypadek 1: Mój iPhone nigdy więcej nie dzwoni.

Możliwe, że przypadkowo wyciszyłeś swój iPhone. Aby to sprawdzić, aktywuj mały przycisk w lewym górnym rogu telefonu, który wycisza lub przywraca dźwięk. Być może przesunąłeś go przypadkowo i twój iPhone przeszedł w tryb cichy. Jeśli przycisk ten nie jest przyczyną problemu, sprawdź, czy włączony jest tryb cichy. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Dźwięki i wyłącz tryb cichy, jeśli jest włączony.

Przypadek 2: Jak ustawić połączenia na dzwonek?

Aby ustawić połączenia na dzwonek, przejdź do ustawień aplikacji i wybierz Powiadomienia > Nie przeszkadzać. Następnie wybierz „Zezwalaj na połączenia od” i wybierz „Ulubione”. Teraz włącz tryb Nie przeszkadzać w Ustawieniach. Dzięki temu będziesz miał możliwość otrzymywania połączeń tylko od wybranych osób.

Przypadek 3: Jak wykonać połączenie, gdy telefon jest w trybie cichym?

Jeśli chcesz wykonać połączenie, gdy telefon jest w trybie cichym, przejdź do Ustawienia > Nie przeszkadzać > kliknij „Zezwalaj na połączenia od” w sekcji „Telefon” i wybierz „Ulubione”. W ten sposób aktywujesz tryb Nie przeszkadzać i będziesz mógł wykonywać połączenia.

Jeśli Twój iPhone nie dzwoni, gdy ktoś do Ciebie dzwoni, możliwe, że ustawiony jest tryb samej wibracji. Aby to naprawić, naciśnij cichy przełącznik, który znajduje się w lewym górnym rogu nad przyciskami głośności, aby przełączyć telefon z powrotem w tryb dzwonka.

Similar Posts